Maddi sorunlardan dolayı 28 Nisan tarihinde web sitemiz tamamen kapatılacaktır. Bu süreçte sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Hukuksal

Anime İzlet Hukuksal

Anime, fragman, video içeriklerinin bir arada izleyicilere sunulduğu bir film izleme platformudur. animeizlet.com adresi içerisinde bulunan tüm içerikler online sitelerde paylaşıma açılmış video içeriklerinden oluşmaktadır.

animeizlet.com 5651 sayılı yasanın 5. Maddesi kapsamında belirtildiği gibi yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Bu yasa maddesi kapsamında, animeizlet.com yetkililerinin site içerisinde bulunan hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Uyar ve kaldır prensibini benimseyen animeizlet.com web sitesi yönetimi, kendilerine getirilen tüm talep ve şikayetleri hukuksal olarak incelemekte ve gereğini gerçekleştirmektedir.

Telif hakkı sebebiyle animeizlet.com adresinden içeriğin kaldırılması talebi olan hak sahipleri ve meslek birlikleri, üst sekmede yer alan iletişim bölümünden web sitesi yönetimine ulaşarak içeriğin kaldırılmasını talep edebilirler.

İlgili Yasa

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

English translation:

All the videos that are involved in our website are added from general video websites like vk.com, mail.ru, etc. For productions whose copyright belongs to you, as long as you make a notice to Contact address, relevant production will be removed in 3 workday from our website.